Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Cykl dokumentalny „Jak żyć zdrowo?” w ARTE.tv

Czy mleko matki może być cudownym remedium na raka? Co powoduje chroniczne zmęczenie, na które nie ma lekarstwa? Czy antybiotyki sprawią, że wytworzą się super bakterie, które już niedługo będą główną przyczyną przedwczesnych zgonów? I w końcu - kiedy naprawdę następuje śmierć i kiedy można pobrać narządy do przeszczepu? To tylko kilka pytań, które dokumentaliści zadają ekspertom, lekarzom i genetykom. Filmy w cyklu „Jak żyć zdrowo?” można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/

W sierpniu ARTE.tv pokaże cykl pięciu dokumentów o zdrowiu i tematach rzadko poruszanych w mediach. Reżyserzy filmowi spotykają się z ekspertami, by rozjaśnić wiele kwestii, które wymagają głębszego spojrzenia. Poruszają sprawy takie jak antybiotyki, których skutkiem ubocznym może być powstanie odpornych na leczenie super bakterii, przyczyniających się do przedwczesnej śmierci wielu osób, zespół chronicznego zmęczenia, który pozbawia energii do życia i na razie nie jest znana przyczyna tej dolegliwości ani nie ma na nią lekarstwa, mleko matki, które zawiera wiele cudownych właściwości dla dorosłych, temat powięzi i ich roli w leczeniu bólu, a także kwestie etyczne i medyczne, kiedy naprawdę następuje śmierć i można pobrać narządy od dawcy.

FILMY W CYKLU „JAK ŻYĆ ZDROWO?”:

ZESPÓŁ CHRONICZNEGO ZMĘCZENIA, Niemcy, 2021

Masz wrażenie, jakby ktoś wyciągnął wtyczkę. Światła gasną, karuzela zwalnia, muzyka cichnie. Upadasz. Nic nie możesz z tym zrobić. Zaczynać czuć się chory/a. I trwa to lata. Nie masz energii na nic. Miliony ludzi cierpią na syndrom chronicznego zmęczenia (ME/CFS): skrajne i uporczywe wyczerpanie, na które nie ma lekarstwa. Na podstawie zeznań pacjentów i badaczy twórcy tego dokumentu zagłębiają się w postawione do tej pory hipotezy dotyczące przyczyn tej choroby.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/096283-000-A/zespol-chronicznego-zmeczenia/

MLEKO MATKI – CUDOWNY ELIKSIR, Niemcy, 2018

Mleko matki, najstarszy pokarm świata to arcydzieło ewolucji. Mimo licznych prób i badań wciąż nie ma idealnego zamiennika. Co wpływa na jego cudowne właściwości? Eksperci na całym świecie starają się odkryć sekrety mleka matki. Ma tak złożoną strukturę, że wciąż nie znamy nawet wszystkich jego składników. Wciąż nie zidentyfikowaliśmy tych występujących w małych ilościach elementów, które mogą pełnić bardzo istotną funkcję.

Dorośli też chcą korzystać z zalet tego niezrównanego produktu natury. Popyt na mleko naturalne jest ogromny, również w dziedzinach niezwiązanych z dziećmi, np. w kulturystyce. Mleko matki to trik znany tu od dawna. Jak działa mleko matki? Czy naprawdę tkwi w nim nieodkryty potencjał? Czemu jest tak wartościowe? Jak działają jego składniki? Jak długo karmić dziecko piersią? To tylko kilka z pytań, na które nie mamy odpowiedzi. Znane są pozytywne skutki karmienia piersią. Wcześniaki i noworodki karmione piersią rzadziej mają problemy trawienne. Rzadziej łapią infekcje i lepiej rozwijają się umysłowo. Ryzyko wystąpienia astmy i chorób układu oddechowego jest niższe. Szczególnie obiecujące jest niedawne odkrycie szwedzkich badaczy: mleko kobiece zawiera substancję, która w ciągu kilku godzin zabija komórki nowotworowe bez niszczenia innych tkanek. Udało im się już sztucznie odtworzyć tę substancję. Teraz przygotowywane są pierwsze badania kliniczne, aby sprawdzić, jak uzasadnione mogą być nadzieje na lek, który mógłby raz na zawsze zrewolucjonizować terapię przeciwnowotworową.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/075773-000-A/mleko-matki-cudowny-eliksir/

PENICYLINA – REWOLUCJA W MEDYCYNIE, Niemcy, 2017

Historia antybiotyków od odkrycia penicyliny przez Alexandra Fleminga w 1928 roku po odkrycie jednego z najbardziej niekorzystnych efektów ubocznych: pojawienia się bakterii odpornych na antybiotyki. Czy rzeczywiście będą one jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów już w 2050 roku? Film: https://www.arte.tv/pl/videos/075782-000-A/penicylina/

POWIĘZI, Niemcy, 2016

Świat zaczyna mówić o powięzi - ukrytej tkance łącznej, która otacza całe nasze ciało, osłaniając mięśnie i „trzymając” nasze ciało razem. Jaką rolę odgrywa? Czy poznanie jej pomoże nam w stworzeniu nowych terapii i metod leczenia np. bólu pleców? Twórcy przedstawiają najnowsze wyniki międzynarodowych badań.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/070788-000-A/powiezi-ukryci-sprzymierzency-naszego-organizmu/

DAWSTWO NARZĄDÓW – SPÓR O ŚMIERĆ MÓZGU, Niemcy, 2017

Kiedy potencjalny dawca może zostać uznany za zmarłego? Od 1968 roku nie tylko zatrzymanie akcji serca, ale i zatrzymanie pracy mózgu jest uważane za kryterium zgonu. Jednak coraz więcej naukowców zaczyna mieć wątpliwości. Medycyna transplantacyjna potrzebuje jasnych reguł, inaczej nie będzie miała prawa pobierać narządów. Kiedy dawcy naprawdę nie żyją?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/063627-000-A/dawstwo-narzadow/

Cykl dokumentalny „Lekarstwo na koronawirusa” w ARTE.tvCzwarta fala w Europie już daje o sobie znać, a nas czeka powrót obostrzeń i kolejny lockdown. Jak żyć z koronawirusem? Francuscy lekarze dokonali bezprecedensowego odkrycia, lecz droga do zatwierdzenia leku jest długa i wyboista. Twórcy cyklu dokumentalnego „Lekarstwo na koronawirusa” poruszają wiele aktualnych tematów, takich jak zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych, stres pourazowy wśród lekarzy czy zasadność masowych szczepień. Reportaże można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/.

Psychiczne skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze wiele lat po jej zakończeniu. Dotyczy to ludzi w każdym wieku i w każdej grupie społecznej - dorosłych i dzieci, lekarzy i bezdomnych. Rodzi się pytanie, czy kiedykolwiek wyleczymy się z koronawirusa? Jak poradzimy sobie w nowej rzeczywistości, co nas czeka, jak będzie przyszłość naszych dzieci? Twórcy filmowi przygotowali cykl reportaży pt. „Lekarstwo na koronawirusa”, w którym poruszają najbardziej palące problemy współczesnej Europy, która nie radzi sobie z pandemią Covid-19.

REPORTAŻE W CYKLU „LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA”:

LILLE: LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA, Francja, 2021

W Lille już rok temu pracowano nad lekarstwem na koronawirusa, a ekipa reporterów ARTE od pierwszego dnia śledziła ich prace. Naukowcy z Institut Pasteur dokonali wielkiego odkrycia w wojnie przeciwko pandemii. Jednak zanim lek pojawi się w aptekach, czeka nas wyboista droga do zatwierdzenia go. Dlaczego ten proces jest tak długi?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100942-000-A/lille-lekarstwo-na-koronawirusa/

TURYSTYKA JUTRA, Francja, 2020

Trudno zapomnieć zdjęcia z wiosny 2020 roku: puste lotniska i niekończące się sznury samolotów na pasach startowych. Turystyczna gałąź gospodarki mocno ucierpiała przez Covid-19. Teraz wszyscy zadają sobie pytanie: czy po pandemii wrócimy do turystyki z czasów przed pojawieniem się wirusa? Samolotem czy pociągiem? Blisko czy na koniec świata? Twórcy reportażu odkrywają mapy przemysłu turystycznego, spoglądają w przyszłość i podsumowują nasze podróżnicze zwyczaje, które i tak już znacząco zmieniły się z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/098814-015-A/turystyka-jutra/

COVID-19: STRES POURAZOWY WŚRÓD LEKARZY, Francja, 2021

Lombardia: jedna z najbardziej dotkniętych pandemią części Europy. Jessica Colombo jest pielęgniarką. Przestała już liczyć pacjentów i pacjentki, którym towarzyszyła do końca. Do tego stopnia, że nie daje jej to spać. Zespół stresu pourazowego dotknął służbę medyczną w całej Europie.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-002-A/covid-19-stres-pourazowy-wsrod-lekarzy/

ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH PANDEMII: WIELKA DEPRESJA, Francja, 2021

W cieniu Covid-19 rozwinęła się druga pandemia: pogorszenie naszego zdrowia psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia 20% osób pracujących w służbie zdrowia i 50% osób od 18 do 29 lat cierpi teraz na depresję i lęki.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-001-A/zdrowie-psychiczne-wielka-depresja/

SERBIA: SZCZEPIONKA DLA KAŻDEGO?, Niemcy, 2021

W Serbii trwa intensywna kampania szczepień. Mobilne ekipy medyczne docierają do najodleglejszych wsi, by zaszczepić jak najwięcej osób i zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Rząd kupił szczepionki od Rosji, Chin i Europy. Wystarczy dla wszystkich, ale to wyścig z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100300-098-A/serbia-szczepionka-dla-kazdego/

JAK COVID UDERZA W OSOBY WYKLUCZONE, Francja, 2021 Litwin Jonas od ponad 2 lat mieszka na ulicach Madrytu. Paszport zgubił. Ktoś taki jak on jest niewidoczny dla systemu opieki zdrowotnej i nie może liczyć na pomoc w czasie pandemii. W podobnej sytuacji są pozostałe 33 tysiące osób bezdomnych żyjących w Hiszpanii.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103712-000-A/jak-covid-uderza-w-osoby-wykluczone/
SPIRALA. NOWY ROZDZIAŁ SERII PIŁA już w kinach!

Będzie krwawo, będzie brutalnie, będzie nietypowo. Światowej klasy szokująca powieść grozy, którą możecie odbyć w towarzystwie Chrisa Rocka i Samuela L. Jacksona – „SPIRALA. NOWY ROZDZIAŁ SERII PIŁA” już od 18 czerwca w kinach!

CHRIS ROCK ujawnia zaskakujące aktorskie oblicze, a SAMUEL L. JACKSON nie przebiera w słowach w filmie, który już od premiery pierwszego zwiastuna porównywany jest do wybitnego SIEDEM.

Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiedzialny jest gwiazdor hip­-hopu 21 SAVAGE, którego najnowszy singiel „Spiral” można usłyszeć także w zwiastunie.

Już dziś, po kilku latach kinowej rozłąki, do straszenia widzów powróci wyjątkowo bezlitosny seryjny morderca określany jako Jigsaw. A raczej kolejni naśladowcy jednego z najbardziej ikonicznych złoczyńców XXI wieku, gdyż akcja Spirali: Nowego rozdziału serii „Piła” Darrena Lynn Bousmana rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części słynnej sagi.

To widowisko pełne krwawych i mrocznych scen trzeba zobaczyć!
PSYCHICZNE KONSEKWENCJE PANDEMII Relacje osób z całego świata w serii PSYCHOBUGS w ARTE po polskuCovidowa rzeczywistość przytłacza. Izolacja społeczna, brak poczucia bezpieczeństwa, lęk przed śmiercią – to wszystko działa na ludzką psychikę destrukcyjnie. Mechanizmy obronne pękają, a pandemia wyzwala nieznane dotąd reakcje i zachowania. Jakie i jak znaleźć wyjście z labiryntu? O swoich doświadczeniach mówią ludzie i psycholodzy z całego świata w serii „Psychobugs”, którą można obejrzeć bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/RC-020449/psychobugs/.

Niepokój, zmniejszony pociąg seksualny, uzależnienie od technologii, rozpaczliwa potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem… Jakby problemy dnia codziennego nie wystarczały, każdy musi dodatkowo radzić sobie z ubocznymi konsekwencjami pandemii. Są one przeróżne – od nudy i braku motywacji do działania, przez zwiększony konsumpcjonizm, przytłoczenie (nawet rzeczami w domu), na syndromie FOMO, czyli lęku przed tym, że coś nas omija, kończąc. Mamy coraz mniej możliwości, by sprawić sobie przyjemność. Żyjemy, ale czy to życie jakiego pragnęliśmy?

Cykl „Psychobugs” poświęcony jest codziennym trudnościom i poszukiwaniu środków oraz metod, by fizycznie i psychicznie przystosować się do niepewności naszych czasów. Na szczęście psycholodzy występujący w serii widzą światełko w tunelu i udzielają wielu porad, jak uczynić nasze pandemiczne życie szczęśliwszym.

FILMY W CYKLU „PSYCHOBUGS”:

PERFEKCJONIZM

Niska samoocena prześladuje perfekcjonistów. W ich głowie zawsze odbija się echem komunikat, że nie jest, nie robi czegoś wystarczająco dobrze. Pandemia nie poprawiła ich sytuacji. Jednak są tacy, którym udaje się znaleźć wyjście z tej spirali.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-006-A/perfekcjonizm/

PRZYTŁOCZENIE

Zbyt wiele przedmiotów w twoim otoczeniu może być bardzo przytłaczające. Jak rozwiązać ten problem?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-007-A/przytloczenie/

KONSUMPCJONIZM

Amatu ma tyle ubrań, że wylewają jej się z szafy, a mimo to ciągle chce więcej. Kult wyglądu, atrakcyjność niskich cen i przyjemność robienia zakupów napędzają konsumpcjonizm. A co, jeśli zwolnimy, zwłaszcza w obliczu rzeczywistej, ludzkiej ceny fast fashion?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-008-A/konsumpcjonizm/

SYNDROM FOMO

Niczego nie przegap! Bądź obecny zawsze i wszędzie! Dzięki Instagramowi, Whatsappowi, Facebookowi i innym sieciom społecznościowym jesteśmy stale połączeni ze światem, ale mamy poczucie, że inni żyją ciekawszym życiem od nas, odnoszą większe sukcesy. Szybkość przepływu informacji sprawia, że boimy się, że coś przegapimy. A wirtualna bliskość rodziny i znajomych wcale nie sprawia, że emocjonalnie się do nich zbliżamy. Wręcz przeciwnie: badania dowiodły, że ograniczenie korzystania z sieci społecznościowych zmniejsza poczucie osamotnienia...

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-009-A/syndrom-fomo/

NUDA

Przed pandemią, między klubami i imprezami Carlotta była przyzwyczajona do życia pełnego bodźców. Teraz jednak czas stanął dla niej w miejscu. Podobnie jak u wielu innych, dziewczyna znalazła się w obliczu rzeczywistości, o której nigdy nie myślała: w świecie na co dzień pełnym bodźców nuda jest tematem tabu.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-010-A/nuda/

WYTRZYMAŁOŚĆ

Co nas nie zabije, to nas wzmocni? To stare przysłowie nieświadomie odnosiło się do koncepcji, która jest dziś bardzo popularna: odporności, wytrzymałości, rezyliencji. Bycie wytrzymałym oznacza zdolność do pokonywania trudnych sytuacji. Nie dać się złamać. Grégoire i Marie rozmawiają o tym, jak uczynili ze swojej traumy trampolinę do lepszego poznania siebie - ponieważ rezyliencja nie jest cechą wrodzoną, a czymś, nad czym można i trzeba pracować.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-001-A/wytrzymalosc/

NIEPOKÓJ

Ataki paniki. Potwory pod łóżkiem. Tłum na ulicy handlowej. Niepewna przyszłość. Wiadomości. Co zrobić, gdy coś wzbudza w nas niekontrolowany niepokój? Historia Jensa podkreśla trudności w życiu z zaburzeniami lękowymi, ale także możliwe postępy w kierunku ich neutralizacji.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-002-A/niepokoj/

SPADEK LIBIDO

Pandemia uspokoiła libido co poniektórych: brak chęci na seks staje się normalny lub przynajmniej częstszy niż myślisz. Według niektórych badań w tych niezwykłych okolicznościach, w obliczu niepokoju i niepewności, ludzie uprawiają mniej seksu. Manuel i Caroline swobodnie mówią nam o swoim związku z seksualnością, wielopostaciowym i podlegającym ciągłej ewolucji.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-003-A/spadek-libido/

ADHD

Czy podczas pandemii pozostawaliście cały czas w domu a, mimo to nadal czuliście się wyczerpani? Wydaje się niemożliwe skupienie się na jednej czynności, przy wszystkich bodźcach, które zewsząd nas atakują! Chociaż od czasu do czasu wszyscy są przytłoczeni, dla osób z zespołem deficytu uwagi (ADHD) stały przepływ informacji jest szczególnie trudny do opanowania. A nadzwyczajna sytuacja pandemiczna nie pomaga ...

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-004-A/adhd/

POTRZEBA BLISKOŚCI

Spotkania ze znajomymi przez Zoom, gry na Steam, webinary. Mimo pandemii nadal mamy kontakt z ludźmi, a jednak nigdy nie czuliśmy się tak samotni. Pandemia boleśnie przypomniała nam, że kontakt fizyczny nie jest luksusem, ale podstawową potrzebą człowieka.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100741-005-A/potrzeba-bliskosci/

10-odcinkowa seria filmów krótkometrażowych „Psychobugs” jest dostępna bezpłatnie pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/RC-020449/psychobugs/.
JEDZENIE DZIŚ I JUTRO - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku

Co jeść, by być zdrowym? Czy potrawy wegańskie mogą szkodzić? Czy street food jest bardziej pełnowartościowy od dań kupowanych w supermarketach? Jak będą wyglądać restauracje jutra? Czy dania będą przyrządzane przez roboty?I co najważniejsze – co będziemy jeść w przyszłości? Oto niektóre z wielu pytań, jakie stawiają twórcy filmów dokumentalnych z cyklu „Jedzenie dziś i jutro”, pokazywanych bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku https://www.arte.tv/pl/. Jeśli nie zmienimy sposobu odżywiania, zniszczymy planetę. Co więcej, zniszczymy samych siebie. Coraz więcej osób umiera z powodu następstw chorób wywoływanych złą dietą: nowotworów, chorób układu krążenia, czy cukrzycy. Kupujemy coraz więcej gotowych dań z napisami na opakowaniu: bez parabenów, bez cukru, wegańskie. Lecz czy na pewno są zdrowe? Co zawiera gotowe jedzenie, które kupujemy w supermarkecie?

Twórcy serii „Jedzenie dziś i jutro” prowadzą śledztwo w Niemczech, Francji, Irlandii i Szwajcarii, zaglądając za kulisy przemysłu rolno-spożywczego. Okazuje, że dania wysoko przetworzone, choć tanie i szybkie w przygotowaniu, bardzo szkodzą naszemu zdrowiu. Niestety dieta przyszłości, oparta na produktach roślinnych, też nie prezentuje się „zdrowo”. Koncerny spożywcze już pracują nad nowymi technologiami, które spowodują, że gotowe produkty wegańskie będą tak samo wysoko przetworzone jak mięsne, a więc niezdrowe.

Jaka przyszłość się przed nami maluje? Czy wszyscy będziemy jeść to samo, a dania będą przyrządzać roboty? Czy street food upadnie? Dziś ma się świetnie, uliczni szefowie kuchni oferują dobrą jakość jedzenia w przystępnej cenie, a niektórzy z nich to prawdziwi kulinarni artyści, którzy porzucają popularne restauracje, by w swoim food trucku znaleźć prawdziwą wolność tworzenia.

Wszystkie filmy w cyklu „Jedzenie dziś i jutro” są dostępne bezpłatnie na stronie https://www.arte.tv/pl/.

PROGRAMY W CYKLU „JEDZENIE PRZYSZŁOŚCI”:

ŚMIECIOWE JEDZENIE. ZA KULISAMI PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO, Francja, 2020 System, który nas karmi, oszalał. Nigdy wcześniej w sklepach nie było takiego wyboru. Nasze wydatki na żywność nigdy nie były tak niskie, a otyłość i cukrzyca tak powszechne. Kto przyzwyczaił konsumentów do produktów tak słodkich, tak słonych, w tak atrakcyjnych kolorach? Producenci przemysłowi. Czy zastanawiałeś się, co zawiera apetyczny cordon-bleu kupiony w supermarkecie? Dlaczego w jego skład wchodzi kilkadziesiąt składników chemicznych, w tym dodatki i konserwanty? To właśnie od złożoności tego dania rozpoczyna się podróż za kulisy przemysłu rolno-spożywczego. Okazuje się, że zdrowa nie jest nawet dieta wegańska, ponieważ jest równie silnie przetworzona co produkty zawierające białko zwierzęce.

Film dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/091150-000-A/smieciowe-jedzenie/

JAK ZMIENIA SIĘ NASZE JEDZENIE, Niemcy, 2019 Zmiany klimatyczne już dziś znacząco wpływają na naszą żywność, jej jakość, koszty produkcji, a więc i ceny. Na całym świecie naukowcy próbują ustalić, jak będą postępować te zmiany. Na przykład czy w związku z ociepleniem klimatu mogą wzrosnąć ceny piwa?

Film dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/084700-025-A/jak-zmienia-sie-nasze-jedzenie/

CZY MUSIMY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO, Francja, 2019 Ta seria ilustruje wyniki międzynarodowej ankiety „Time-to-question”, zainicjowanej przez ARTE, której celem było zbadanie międzynarodowych nastrojów społecznych dotyczących przyszłości naszej planety. W tym odcinku twórcy stają przed kontrowersyjnym pytaniem: czy dla dobra klimatu musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe? Choćby dlatego, że intensywna produkcja mięsa jest przyczyną emisji 15% gazów cieplarnianych.

Film dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/093802-002-A/czy-musimy-przestac-jesc-mieso/

FAST AND GOOD, Francja, 2018 Kto powiedział, że street food to fast-food, a dobre jedzenie musi być drogie? Dziś zjedzenie najlepszej pizzy w okolicy z food trucka jest bardziej popularne niż kolacja w pięciogwiazdkowym hotelu. Nie chodzi tylko o oszczędność – po prostu nie raz jest równie smaczna, a nawet smaczniejsza! Kluczem do wysokiej jakości kuchni ulicznej są dobre jakościowo produkty w przystępnej cenie. Co więcej, na ulicy szefowie kuchni są wolni od presji i sztywności wykwintnych restauracji. Mogą pozwolić sobie na kulinarne eksperymenty, tworząc dania oryginalne, smaczne i ładnie podane, w oparciu o konwencjonalne przepisy.

Film dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/RC-014299/fast-and-good/
NAJLEPSZE KINO KOBIECE w ARTE po polsku

W styczniu bezpłatny serwis VOD ARTE po polsku pokazuje uznane, fabularne i dokumentalne filmy kobiece, prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym „Motherland” Tomasa Vengrisa i „Son of Sophia” Eliny Psykou, które głosami widzów z całej Europy wygrały zakończony 31 grudnia festiwal ArteKino.

Obrazy w polskiej wersji językowej są dostępne pod linkiem https://www.arte.tv/pl/.

Przez cały grudzień 2020 roku trwała 5. edycja festiwalu ArteKino - bezpłatnego festiwalu kina europejskiego online, podczas którego zaprezentowano 9 wybitnych filmów zrealizowanych przez młodych twórców. Wielkie zainteresowanie festiwalem skłoniło ARTE po polsku, by udostępnić w styczniu filmy najbardziej docenione przez widzów z całego kontynentu, wśród nich „Motherland” w reż. Tomasa Vengrisa, zdobywcę nagrody publiczności - European Audience Award oraz „Son of Sophia” w reż. Eliny Psykou, laureata nagrody Young Audience Award przyznawanej przez Youth Jury złożone z młodych ludzi z różnych krajów europejskich.

Ponadto, w ofercie ARTE po polsku nie mogło zabraknąć wyjątkowego filmu dokumentalnego „This Train I Ride” w reżyserii Arno Bitschy’ego, który podążył za trzema zbuntowanymi kobietami włóczącymi się po Stanach Zjednoczonych w pociągach towarowych, szukając swojego miejsca w świecie.

Dodatkowo, w styczniu ARTE po polsku zaprasza na 11-odcinkowy, francuski serial komediowy „Loulou” o 29-latce, która niespodziewanie zachodzi w ciążę i musi przejść przyśpieszony kurs dojrzewania. Seria jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i życiu odtwórczyni głównej roli Louise Massin.

KINO KOBIECE W ARTE PO POLSKU W STYCZNIU:

MOTHERLAND, reż. Tomas Vengris, Litwa / Łotwa / Niemcy / Grecja, 2019, Festiwale: MFF w Pusanie 2019 - Sekcja Flash Forward, ArteKino Festival 2020 (European Audience Award)Krótko po upadku ZSRR, 12-letni Kovas po raz pierwszy odwiedza ojczyznę swojej matki, Viktorii, która uciekła z okupowanej przez Sowietów Litwy 20 lat wcześniej, a teraz wraca, aby odzyskać ukochaną posiadłość rodzinną. Zastają ją zniszczoną, zajętą przez zubożałą, rosyjską rodzinę. Muszą się zastanowić nad tym, ile są gotowi znieść, by ich marzenia pozostały nienaruszone.

Film dostępny pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/099932-002-A/motherland/

SON OF SOFIA, reż. Elina Psykou, Grecja / Francja / Bułgaria, 2017, Festiwale: MFF w Sarajewie - nagroda Art Cinema Award, MFF Tribeca - Oficjalna Selekcja, ArteKino Festival 2020 (Young Audience Award)

Ateny, lato 2004 roku, olimpiada. 11-letni Misha przyjeżdża z Rosji, żeby zamieszkać ze swoją matką, Sofią. Nie wie, że czeka na niego także ojczym. Podczas gdy Grecja cieszy się olimpiadą, Misha zostaje brutalnie wrzucony w świat dorosłych i przechodzi przez ciemną stronę swoich ulubionych bajek.

Film dostępny pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/099932-004-A/son-of-sofia/

THIS TRAIN I RIDE, reż. Arno Bitschy, Francja / Finlandia, 2019

Młodych kobiet podróżujących przez Amerykę na dachach pociągów towarowych w poszukiwaniu wolności, jest wiele. Bycie włóczęgą stało się symbolem samotnego buntu i odrzucenia systemu. Mając za bagaż jedynie tobołek, śpiwór i butelkę wody, Cristina, Karen i Ivy również wyruszyły w długą podróż, by uciec od ciasnego podmiejskiego życia i przezwyciężyć traumy z dzieciństwa. Francuski reżyser Arno Bitschy podążył za tymi trzema zmarginalizowanymi, młodymi kobietami, które wybrały koczowniczy i ekstremalny styl życia. Każda z nich ma własną, poruszającą historię.

Film dostępny pod linkiem do 19 stycznia https://www.arte.tv/pl/videos/086154-000-A/this-train-i-ride/

LOULOU, reż. Anne-Claire Jaulin, Francja, 2017

11-odcinkowy serial komediowy o (prawie) nieplanowanej ciąży.

Czy jest coś bardziej (nie)naturalnego niż zostanie matką? Loulou ma 29 lat, jest w ciąży i czuje się kompletnie nieprzygotowana na ten wielki przewrót w swoim życiu. Troje najlepszych, aczkolwiek niezdarnych i niedojrzałych przyjaciół towarzyszy jej w tej wielkiej przygodzie i stara się wspierać ją w chwilach zwątpienia.

Serial jest dostępny pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/RC-016820/loulou-sezon-1/

Polecamy: http://czest.info/kino
Miłosne manewry podczas Ladies Night w Cinema City!

Już 5 marca odbędzie się trzecie w tym roku Ladies Night, czyli wyjątkowy wieczór w Cinema City, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań! Tym razem na ekranach zobaczymy polską komedię pt. „Swingersi”.
Oprócz filmu czekają konkursy z nagrodami oraz powitalne upominki.


Chcąc rozgrzać panie w te deszczowe dni Cinema City zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Ladies Night, tym razem prezentując najnowszą komedię „Swingersi” z udziałem wielu znanych i lubianych polskich aktorów. Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie, raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca w 18 kinach Cinema City: w Warszawie (Arkadia, Galeria Mokotów), Krakowie (Bonarka, Kazimierz), Poznaniu (Plaza), Katowicach (Silesia), Łodzi (Manufaktura), Wrocławiu (Korona), Toruniu (Plaza), Lublinie (Plaza), Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie (Galeria Jurajska), Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.
Strona 4 >>>


Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki